Snažte se zaparkovat na zastíněném parkovacím místě

Letní slunce může způsobit poškození vašeho interiéru, barvy a elektroniky UV zářením. Aby nedošlo k poškození, snažte se vždy zaparkovat ve stínu.

Zkontrolujte tlak v pneumatikách

V letních měsících je kontrola tlaku ve vašich pneumatikách absolutní nutností. Vyšší teploty mohou postupem času nafouknout pneumatiky – což má za následek zvýšení tlaku v pneumatikách. Přehuštěné pneumatiky mají menší přilnavost na silnici a může dojít dokonce k prasknutí... oba následky jsou velmi nebezpečné, ale lze jim předejít tím, že si zkontrolujete tlak ve svých létní pneumatiky.

Sledujte hladinu chladící kapaliny

Díky extrémnímu teplu musí váš chladící systém pracovat mnohem rychleji. Chcete-li zachovat hladký běh vašeho chladícího systému ujistěte se, že chladící kapalina spolu s destilovanou vodou tvoří směs v poměru 50:50. I když se obvykle chladící kapalina kontroluje jednou do roka, není na škodu během letních měsíců zkontrolovat chladící kapalinu jednou až dvakrát do měsíce, abyste se ujistili, že hladina vaší chladící kapaliny je tam kde má být.

Odzimování vašeho auta

Pokud stále máte zimní pneumatiky, je čas je vyměnit. Zimní pneumatiky jsou těžší než letní, takže se po jejich výměně sníží spotřeba vašeho automobilu. Až bude tepleji je zapotřebí zkontrolovat spodek vozu, abyste se ujistili, že na podvozku není nahromaděná sůl ze zimního období.