Zazimujte vaše auto zkontrolováním následujícího:

Proti umrznutí - Držte chladič motoru na vhodné úrovni, to vaše auto ochrání před zamrznutím a korozí. Změňte chladič tak, jak doporučuje výrobce automobilu.

Baterie - Otestujte ji a ujistěte se, že je v dobrém stavu, aby poskytla dostatečnou energii, až začne zima.

Brzdy - Opotřebené brzdy vyžadují delší vzdálenost zastavení a mohou auto při brždění stahovat k jedné straně. Mechanik vám brzdy může zkontrolovat a provést nezbytné opravy.

Zásoby pro stav nouze - Ve vašem autě byste měli minimálně mít baterku, deku, písek nebo sůl a škrabku na sníh/led.

Výfukový systém - Kouř z prosakujícího výfukového systému se může rychle stát smrtelným. Pamatujte si, že byste nikdy neměli nechat běžet motor ve vaší garáži.

Topení a rozmrazovač - Pokud správně fungují, tak udrží pasažéry v pohodlí a skla nebudou pokryta ledem a nebudou se mlžit.

Olej - Vyměňte váš olej použitím oleje vhodného na zimu pro jednodušší startování.

Pneumatiky - Opotřebené pneumatiky ztrácí na kluzkých silnicích přiléhavost. Ujistěte se, že jsou vaše pneumatiky vhodně nafouknuté a mají dostatečné hluboký vzorek. Pro většinu oblastí jsou doporučovány pneumatiky na všechna počasí a pneumatika zimní.

Tekutina do ostřikovačů a stěrače  - Zajistěte si dobrou viditelnost vyměněním opotřebených stěračů nebo je nahraďte stěrači na zimu. Vaše tekutina do ostřikovačů by měla obsahovat nemrznoucí směs pro skla.